Jesteś tutaj

Strona główna

Czyste Góry Czyste Szlaki - Trzy Korony

Projekt pod patronatem
Polskiej Organizacji Turystycznej, Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, National Geographic
 
"Czyste Góry Czyste Szlaki - Trzy Korony"

06-08/09 2013

Po raz 3 zapraszamy wszystkich w Pieniny. Kolejny rok gdy nasi wolontariusze i pasjonaci gór pojawią się we wrześniu w masywie Trzech Koron.

Zapraszamy już od piątku 6 września do Schroniska Trzy Korony. Tradycyjnie ognisko i nocne wyjście na wschód słońca z Okrąglicy.
W sobotę przejdziemy wszystkimi szlakami prowadzącymi przez masyw Trzech Koron by posprzątać pozostałości po pseudo turystach. Wieczorem ognisko i grillowanie.
Niedziela to dzień gdzie każdy będzie mógł wypocząć aktywnie. Spływ tratwami czy pontonami na Dunajcu (załatwiamy kajaki), spacer Drogą Pienińską wzdłuż Dunajca, wycieczka rowerowa przez Słowację czy na pobliskie zamki i zaporę w Czorsztynie.

Idea :
Przy okazji wędrówek po górach, chcemy pomóc naszej przyrodzie i posprzątać Pieniny przynajmniej na  trasach jakimi przejdziemy.
Po sezonie i tysiącach pseudo turystów na szlakach zapewne pozostaną śmieci, które rozkładają się setki czy nawet tysiące lat. Po raz kolejny pokażemy że można inaczej .
Głównym celem jest edukacja i poznawanie naszych pięknych gór. Samo sprzątanie jest wyłącznie elementem dodatkowym a cała akcja ma zwrócić uwagę na problem jakim są wszechobecne śmieci.

Dla osób które zbiorą największą ilość śmieci oraz za najdziwniejsze zebrane "pamiątki" przewidujemy dodatkowe nagrody oraz dyplomy specjalne "Dla Przyjaciela Polskich Gór". Akcja jest kontynuacją większego projektu "Czyste Góry Czyste Szlaki"

Schronisko jest już na ten termin w całości zarezerwowane dla nas ale jest też możliwość przyjechania z własnym namiotem i rozbicia na łące obok schroniska.
W schronisku znajduje się wypożyczalnia rowerów (25 szt)

noclegi:
Schronisko PTTK Trzy Korony
Sromowce Niżne, ul.Sobczańska 91
34-443 Sromowce Wyżne
www.trzykorony.pl

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres klubpodroznikow@gmail.com podając:
Imię, planowana trasa przejścia (szlak)
forma noclegu (schronisko, namiot lub kwatera w Sromowcach)

Te informacje pozwolą nam jak najlepiej przygotować dla Was noclegi, ognisko, worki na początkach szlaków, upominki dla aktywnych itp.

Nie pobieramy żadnych opłat czy wpisowego !!!
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, wyznanie czy kolor skóry !

Każdy uczestnik pokrywa wyłącznie koszty własne (dojazd, nocleg, wyżywienie)

Projekt nie jest dofinansowany z żadnych środków !
Pasjonaci gór pokrywają koszty własne z prywatnych funduszy.

pełne info:
http://www.klubpodroznikow.com/akcje-eko/131-sprzatanie/1355-sprzatanie-pienin

pozdrawiam
Albin Marciniak
tel. 506 918 166

Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków Piwnica Pod Baranami
Rynek Główny 27, 31-010 Kraków
www.klubpodroznikow.com

Partnerzy

 

Wspierają nas

Patroni honorowi:

MSiT

Logo POT

Rodzina PTTK wspiera

Karta Dużej Rodziny

 

Współpraca